27 Kasım 2012 Salı

'rüyada samanlık yumurta görmek' rüya tabiri rüyada rüyada samanlık yumurta görmek görmek yorumu

Saman görmek çok mala, evine saman doldurduğunu görmek ucuzluk ve bolluğa, Bir yerdeki saman çokluğu bolluk ve berekete, Sacancı iğneciye yahut yolculuktan elde edilecek rızka delalet eder.
Rüyada saman veya samanlık görmek, kolay bir kazancı; samanlığa ot veya saman doldurmak, onun zengin olacağına işarettir.
Saman ve samanlık bolluğun, refahın belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir.Rüyada saman ya da samanlık gören kişi kolay para kazanacak demektir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olmaya yorumlanır.
Saman, bolluğun, bereketin ve zenginliğin işaretidir. Yapmış olduğunuz her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu da düzelteceksiniz.
Başkalarının iyiliği için kullanılacak paradır.
Rüyada saman görmek, her hangi çesidinden olursa olsun, hayir ve menfaate ve muradinin olacagina delildir. Çok saman oldugunu gürenin mal ve nimeti artar. Birine saman verdigini gören, o kimseye malindan bir miktar verir, Saman aldigini görmek mal ve nimetinin artmasina, murada ermege delalet eder. Saman görmek mal, hayir, nimet, bereket, murada ermek, zafer ile yorumlanir. Harman mevsiminde ve özellikle bugday samani görmek çok hayirlidir. Rüyasinda samanliga girdigini ve orasinin kendi mali oldugunu görmek zenginlige ve dünya ve ahirette murada ermege isarettir. Samanliga ates düsüp yandigini görenin malini hükümet elinden alir. Yahut bir belaya ugrayarak mali elinden çikar. Rüyada saman yedigini gören, cahil de olsa, zengin olur. Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyada saman görmek çok malla tabir olunur. Rivayet ederler ki: Mansur bir gün rüyasinda iki çuval saman yüklü bir esege binmis olarak bir köprüden geçtigini görmüs. Bunu o zamanin tabircilerine söyleyince: “bir olayla karsilasacak ve bu sayede dünyanin altinini toplayacaksin” demisler. Bu rüya sonradan söylendigi gibi çikmis. Bazi tabircilere göre; saman mal ile tabir olunur. Samanlik görmek, mal konulan sandik veya kasa ile de tabir olunur. Rüyada bir hayvana saman verdigini gören, islerinin düzelmesine gayret eder. Samani öteye beriye savurdugunu gören, malini lüzumsuz yerlere dagitir. Bugday, arpa ve diger hububat samanlari görmek genel olarak mal ile yorumlanir. Bir kimse, bir çok samani oldugunu veya evinde ve kapisi önünde veya mahallesinde saman oldugunu görse, her durumda hayir ve menfaate erisir. Rüyasinda bir hayvanin saman yedigini görmek, o hayvanin sahibinin hayir görecegine, su üzerinde samanlarin yüzdügünü görmek, suyun sahibinin eline mal geçecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Saman, çok mala isarettir. Evine saman doldurdugunu ve ona malik oldugunu görmek, ucuzluk ve bolluktur. Abdulgani en-Nablusi sunu nakletmistir ibn-i Sirin (R.A.) uyanikken gördügü bir saman yiginina bakarak “su samani rüyada da görmüs olsaydim” buyurdugu rivayet edilmistir. Bazi tabirciler de, rüyada saman gören, kasa hazirlasin, demislerdir. Rüyada saman, sahibi için maldir. Samanin, rüyayi gören kimse üzerinde eseri asikare olur. Bazilari da saman, mesakkatle elde edilecek maldir. Çünkü saman toplanmak, dövülmekle elde edilir, demislerdir. Yaninda saman oldugunu gören kimse helal rizik ve kuvvete nail olur, Rüyada saman yedigini gören kimse, samanin parasini yer, yahut yokluk, darlik ve açliga düser. Rüyada samani sandik ve kasa gibi samanin konulmadigi yere koymak, yokluga, kitliga ve nzki samandan olan hayvanlarin helak olmasina isarettir. Bazi kere saman, mali sadaka olarak vermeye isarettir. Bir sehirde samanin çoklugu, nebatatin çokluguna delildir. Bugday samani, bugdaya, bakla samani, baklaya, nohut samani da nohuda isarettir
Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.
Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Benzer rüya tabirleri:

 • Ahır (7.2) Ahır Bir yerde topluca görülen sığır cinsi hayvanlar [...]...
 • Avrupa (6.5) Avrupa Rüyanızda Avrupa’yı gördüyseniz, başka ülkeye seyahat edecek [...]...
 • Gökkuşağı (6.5) Gökkuşağı Ebekuşağını tüm renkleriyle görmek korkudan emin olmaya,evlenmeye, [...]...
 • Karanlık (6.4) Karanlık Zulmete, sapıklık ve zulmetmeye, sevginin galip gelmesine, [...]...
 • Istakoz (6.2) Istakoz Rüyasında ıstakoz gören, kimse çeşitli sıkıntıların ardından [...]...
 • Kuyruk (5.9) Kuyruk Kuyruk teb’aya, bir millet yahut topluluğa mensup [...]...
 • Manken (5.9) Manken Rüyada manken görmek biraz daha cesaretli olursanız [...]...
 • Fındık (5.9) Fındık Bakınız; Çerez. Rüyada fındıklar görmek, sosyal ve [...]...
 • Mavi (5.8) Mavi Mavi renk görüldüğü takdirde, aileniz içinde muhabbetin [...]...
 • Kefil olmak (5.7) Kefil olmak Rüyanızda size kefil olacak birini arıyorsanız, [...]...
 • Meşe ağacı (5.7) Meşe ağacı Rüyada meşe ağacı görmek veya gölgesinde [...]...
 • Kahraman (5.6) Kahraman Kişinin beklentilerinde haklı olduğunu , işinde başarılı [...]...
 • Acemi (5.4) Acemi Rüyada kendisinden istenen bir isi yapmadigini görmek; [...]...
 • Çalışma (5.4) Çalışma Rüyada kişinin kendini çalışırken görmesi işinde başarılı [...]...
 • Başarı (5.4) Başarı Rüyasında başarılı olduğunu gören insanın gizli bir [...]...
 • Kamp (5.3) Kamp Rüyada kamp yaptığını görmek üstlendiğiniz sorumlukta başarısız [...]...
 • Çizme (5.3) Çizme Uzun konçlu ayakkabı meşin olursa rütbeye, Çizme [...]...
 • Halı (5.1) Halı Dünya nimetlerine ve alnı secdeye koyarak ancak [...]...
 • Cezaevi (5.1) Cezaevi Bakınız; Hapishane. Sıkıntı anlamına gelir. Kişinin önünde [...]...
 • Ödleklik (5.1) Ödleklik Rüyada her seyden korkan, çekinen ödlek bir [...]...
 • Rüyanızı Bizimle Paylaşın..

  volkan : Demişki
  koyunlara yeşil saman verrirken ve beyaz bir kuzuyu sevdigimi gördüm

  Benzer Yazılar  0 yorum:

  Yorum Gönder